Filmový kurz pro děti

Filmový kurz pro děti

Page Title

V průběhu kurzu se naši mladí filmaři praktickou i teoretickou formou obeznámí s kouzlem filmu. Budeme hlavně natáčet - krátké filmy v rozličných žánrech, (hrané etudy, ale i videoklipy, reklamy, dokumentární filmy, experimentální filmy…) a tak objevovat kouzlo audiovizuálního umění. Budeme se podrobně zaobírat jednotlivými složkami filmové řeči (námět, scénář, storyboard, casting, natáčení, střih, zvuk, triková postprodukce) a budeme experimentovat s filmovým médiem.

Rozdělíme se od jednotlivých štábů, účastníci si tak budou moci zkusit jednotlivé filmové profese od režie, kamery, scenáristiky přes herectví, střih zvuk, klapku, asistenci. Důraz se klade na týmovou práci, lektorky od začátku vedou mladé filmaře k rovnocenné spolupráci a ke kreativnímu dialogu. Filmaři vymýšlejí svoje krátké filmy vždy společně a následně si donesou kostýmy, anebo drobné rekvizity potřebné na natáčení, či si je mohou vyrobit přímo na místě.

Kurzem budou provázet zkušené lektorky, které budou maximálně dbát na to, aby se všichni účastníci rovnocenně zapojovali a aby každý jednotlivec a jeho nápady a názory byly respektovány. Pro nás v Aeroškole je velmi důležitá komunikace s rodiči, proto prosíme o otevřenou komunikaci s lektorkami, které jsou připravené odpovídat na každý váš dotaz. Mail na lektorky bude uvedený v přihlášce ke kurzu. Zároveň prosíme rodiče o spolupráci - během kurzu nebudou jeho účastníci používat mobilní telefony, jednoduše je během výuky odložíme. Jde nám o maximální soustředěnost v rámci filmové tvorby, prosíme o respektovaní tohoto pravidla.

Na výsledky z minulých kurzů se můžete podívat zde.