Kurz filmového herectví

Kurz filmového herectví

Kurz lze koupit výhodně v kombinaci s kurzem Filmové tvorby, probíhajícím rovněž každých 14 dní ve stejný den a hodinu. Oba kurzy se obsahově dobře doplňují a mají společné úvodní a závěrečné hodiny a natáčecí víkend. 


V průběhu kurzu si budete moci prakticky vyzkoušet rozličné variace filmového herectví. Od herectví v grotesce němého filmu přes stylizované herectví filmového experimentu, civilní herectví až po hereckou improvizaci. Dozvíte se také a na vlastní kůži poznáte rozdíl mezi divadelním a filmovým herectvím. Pochopíte zásadní význam imaginace, hry, podtextu i kouzlo nepopisného dialogu. Na místě si budeme jednotlivé etudy inscenovat, variovat a natáčet. Hrát v etudách i stát za kamerou, nebo v pozici režiséra budete právě vy. Není nutné mít předchozí zkušenosti, předpokládá se zájem, schopnost práce v týmu a otevřenost.

Výsledkem hereckého kurzu bude vlastní herecký showreel, kterým se absolvent kurzu může prezentovat na castinzích a konkurzech. Účastníci kurzu budou také účinkovat ve filmech, které budou vznikat na našem filmovém kurzu.

Obsah kurzu:

  • Kurz bude koncipován z těchto důležitých témat, každé téma se bude účastníky prakticky zkoumat, na každé lekci budou účastníci s pomocí pedagoga realizovat herecké zadání.

  • Úvod do fenoménu herectví, napodobování, a předvádění se v přírodě, rituál, dětská hra, fenomén divadla, kontrast reality a magie inscenace “jen jako”.

  • Situace a prostor, konflikt a emoce, katarze nebo zvrat jako vrchol scény

  • Možnosti dialogu a podtext ve filmu

  • Imaginace herce, improvizace

  • Tvorba “instantních emocí” ve filmu

  • Různé směry ve filmovém herectví a praktické zkoušení i natáčení jednoduchých etud podle zadání.

Absolvent kurzu filmového herectví získá praktické zkušenosti z náročné a fascinující práce herce ve filmu. Kromě vícera natočených etud si účastník také může zkusit zahrát v krátkých filmech režisérů z filmových kurzů Aeroškoly. Aeroškola dokáže tvořivým a zvídavým lidem každého věku pomoct překonat hranice svého já, zažít si jaké je to být na chvíli někdo jiný a taky díky novým kontaktům vás přiblížit k profesionálnímu filmovému světu v ČR.

Poznámka: kurz probíhá v českém a slovenském jazyce, ale jsme v případě zájmu schopni studentům poskytnout i english-friendly :-)

V případě jakýchkoli dalších otázek k obsahu a průběhu kurzu neváhejte kontaktovat lektorku Viktorii.


Rozpis lekcí

6. 3. - první úvodní společná lekce - vzájemné představení účastníků obou kurzů.

20. 3. lekce herci  - přednáška o filmovém herectví - co to je, vysvětlení základních postupů práce herce na kameru, přednáška o budování filmové postavy, o velikostech záběrů, natáčení etudy s přechodem emocí v detailním záběru.

 3. 4.  - pokračování natáčení etudy v detailním záběru - přechod emocí v detailu.

17. 4.  - přednáška o dramatickém konfliktu a točení kontaktní konfliktní situace na kameru podle zadání lektora.

 8. 5. -  pokračování natáčení dramatického konfliktu - kontaktní scéna.

11. 5. a 18. 5. natáčecí soboty - natáčení filmů v Aeroškole - společná práce filmařů a herců.

15. 5. - 2. společná lekce pro herce a filmaře - velká příprava štábů před druhou natáčecí sobotou.

 29. 5. - natáčení dynamické akční scény v pohybu podle zadání lektora.

5. 6. - natáčení dynamické akční scény v pohybu podle zadání lektora.

19. 6. - poslední společná lekce filmařů a herců - projekce hotových filmů a hereckých etud.

Trailer na kurz

ukázky tvorby z předchozích ročníků.

Trailer na kurz

ukázky tvorby z předchozích ročníků.