Kurz filmového herectví

Kurz filmového herectví

V průběhu kurzu si budete moci prakticky vyzkoušet rozličné variace filmového herectví. Od herectví v grotesce němého filmu přes stylizované herectví filmového experimentu, civilní herectví až po hereckou improvizaci. Dozvíte se také a na vlastní kůži poznáte rozdíl mezi divadelním a filmovým herectvím. Pochopíte zásadní význam imaginace, hry, podtextu i kouzlo nepopisného dialogu. Na místě si budeme jednotlivé etudy inscenovat, variovat a natáčet. Hrát v etudách i stát za kamerou, nebo v pozici režiséra budete právě vy. Není nutné mít předchozí zkušenosti, předpokládá se zájem, schopnost práce v týmu a otevřenost.

Výsledkem hereckého kurzu bude vlastní herecký showreel, kterým se absolvent kurzu může prezentovat na castinzích a konkurzech. Účastníci kurzu budou také účinkovat ve filmech, které budou vznikat na našem filmovém kurzu.

Obsah kurzu:

  • Kurz bude koncipován z těchto důležitých témat, každé téma se bude účastníky prakticky zkoumat, na každé lekci budou účastníci s pomocí pedagoga realizovat herecké zadání.

  • Úvod do fenoménu herectví, napodobování, a předvádění se v přírodě, rituál, dětská hra, fenomén divadla, kontrast reality a magie inscenace “jen jako”.

  • Situace a prostor, konflikt a emoce, katarze nebo zvrat jako vrchol scény

  • Možnosti dialogu a podtext ve filmu

  • Imaginace herce, improvizace

  • Tvorba “instantních emocí” ve filmu

  • Různé směry ve filmovém herectví a praktické zkoušení i natáčení jednoduchých etud podle zadání.

Absolvent kurzu filmového herectví získá praktické zkušenosti z náročné a fascinující práce herce ve filmu. Kromě vícera natočených etud si účastník také může zkusit zahrát v krátkých filmech režisérů z filmových kurzů Aeroškoly. Aeroškola dokáže tvořivým a zvídavým lidem každého věku pomoct překonat hranice svého já, zažít si jaké je to být na chvíli někdo jiný a taky díky novým kontaktům vás přiblížit k profesionálnímu filmovému světu v ČR.

Poznámka: kurz probíhá v českém a slovenském jazyce, ale jsme v případě zájmu schopni studentům poskytnout i english-friendly :-)

V případě jakýchkoli dalších otázek k obsahu a průběhu kurzu neváhejte kontaktovat lektorku Viktorii.

Trailer na kurz

ukázky tvorby z předchozích ročníků.

Trailer na kurz

ukázky tvorby z předchozích ročníků.