Kurz kamery

Kurz kamery

Page Title

Kurz je vhodný především pro amatéry s vážnějším zájmem o problematiku, lektoři se však snaží přizpůsobit náročnost a pokročilost výkladu konkrétnímu složení studentů, součástí registrace je tedy vždy i krátký pohovor o zkušenostech a očekáváních studentů.

Kurz kombinuje teorii a praxi. Naučí vás, jak nejlépe používat vaše vlastní zařízení, jaké jsou rozdíly mezi jednotlivými typy dostupných foťáků a kamer, jaké jsou jejich výhody a nevýhody a jak z nich dostat co nejlepší záběry. Poradí vám, jaký typ kamery zvolit pro různé způsoby natáčení.

Kurz bude veden na třech úrovních: společensko-výtvarná, technická a praktická.
Těmito úrovněmi se budeme v průběhu kurzu zabývat souběžně.

Ve společensko-výtvarném okruhu budeme analyzovat vizuální díla, jako jsou obrazy, fotografie a filmy. Při té příležitosti si vysvětlíme základy kompozice a dalších fotografických či filmových výrazových prostředků.

V technickém okruhu se zaměříme na technické aspekty snímání obrazu. Dotkneme se základů optiky a zachycení obrazu fotoelektrickými-digitálními systémy. Podíváme se na základní vlastnosti světla a možnosti, jak s ním při natáčení pracovat. Budeme se zabývat i volbou vhodného kodeku a formátu při záznamu a exportu z editačních programů.

Na praktické úrovni budeme vypracovávat kreativní úkoly, které vyvrcholí tvorbou většího vizuálního tvaru.

Kurz vedou profesionální kameramani a filmaři, Vojta Dvořák, Petr Pospíšil a další.