Letní kurz dokumentárního filmu a filmového experimentu

Letní kurz dokumentárního filmu a filmového experimentu

Page Title

 
 

Jak učí natáčení film Viki a Ranjan

sestřih z kurzů konaných v roce 2021

V průběhu kurzu budou mít studenti možnost se pod vedením profesionálních filmařů seznámit se základními směry, osobnostmi a vyjadřovacími prostředky dokumentárního a experimentálního filmu. Představíme si řadu krásných a originálních filmů a studenti budou mít možnost sami si vytvořit vlastní dokumentární a experimentální film.

V tomto kurzu klademe důraz na hravost a experimentální, uvolněnou práci s filmovým médiem. Filmová řeč je poezie, je to hledání, rytmus, překvapení... Zároveň se studenti budou učit filmovou postprodukci, práci s profesionálními střihačskými filmovými programy a rozličné přístupy k filmové montáži, studenti si budou moci vybrat zda chtějí experimentovat s filmovou mizanscénou nebo točit spíše dokumentárním způsobem, budou se zkrátka na svých vlastních krátkých experimentálních filmech a dokumentech učit originálně vidět, cítit a myslet.
Výstupem filmového kurzu v praxi bude několik hotových krátkých filmů.

V případe jakýchkoliv dalších otázek ohledně kurzu prosíme neváhejte kontaktovat lektory Viktorii a Ranjana. mobil: 774807671, mail: viktoria.dz@gmail.com