Napiš úspěšnou povídku

Napiš úspěšnou povídku

    zpět na výběr kurzů
    Jak se píše úspěšná povídka? Od nápadu po finální povídku, šest lekcí kurzu víkendového tvůrčího psaní pro pokročilejší autory.

    Kurz se zabývá autorským psaním, věnuje se povídkám, jejich realizaci, propojením do cyklu povídek a a finalizací pro literární soutěž nebo krátký cyklus povídek.

    Náplň kurzu:
    „Ty o tom napiš knížku!“ říkají ti známí na facebooku.
    Příběhu máš mnoho, námětů ještě víc, máš o čem vyprávět. Jen ještě udělat první krok a napsat to. A tu nabízíme pomocnou ruku.
    Pojďte začít nejdříve povídkou, poslat ji do literární soutěže, dostat zpětnou vazbu a třeba vyhrát i nějakou cenu. Ale to jsme přeskočili pár kroků.
    Nejdříve si společně projdeme nápady a najdeme vhodnou formu. Definujeme si postavy, pouvažujeme nad jejich motivacemi. Vyzkoušíme si různé polohy i formy psaní, budeme hledat inspirace v netradičních zdrojích. Ukážeme si způsoby, jak propojit jednotlivé motivy, jak vyprávění variovat, gradovat příběh. Odstraníme drobné i větší chyby, naučíme se je nacházet i jim předcházet. Na šesti intenzivních lekcích nás čeká něco z teorie, několik překvapení a mnoho individuálních konzultací. Po každém víkendu dva týdny na psaní.
    Je docela možné, že vznikne i víc povídek, možná dokonce celý cyklus, který bude stačit na další malou knížku v naší edici LITAERO.

    Přehled lekcí:   

    První víkend – První nápady. Postavy v povídce.Prostředí a reálie. Řeč a styl povídky.
    Druhý víkend – První verze povídky.Struktura textu. Souvislosti a propojení.Možnosti textu
    Třetí víkend – Finální úpravy, škrtání a vylepšení. Redaktorská práce.