Přírodovědecká TV

Přírodovědecká TV

Page Title

Příměstský tábor dětských výzkumníků a pozorovatelů přírody jehož cílem bude tvorba krátkých televizních reportáží na různá témata. 


Děti buď v malých skupinkách, nebo samostatně, natočí reportáže se svým vlastním namluveným komentářem. Naším rajónem bude především blízká okolní městská krajina, malý dvorek Aeroškoly, Letenská pláň a Stromovka. Nedáme však na první dojmy, ale pokusíme se zkoumat svět více do hloubky. Pochopení místa v rámci okolního terénu (Letná jako kopec nad Pražskou kotlinou uprostřed pražského meandru Vltavy) umožní vymodelovat blízké okolí z hlíny. Časosběrné natáčení zobrazí jinak nenápadné pohyby slunečního stínu a mraků, pohyby rostlin nebo pomalých živočichů. Jednoduchá mikroskopie a makrofotografie umožní sledovat detaily rostlin a živočichů, vodní řasy, rostlinné pyly a přírodní a technické mřížky (tiskařský rastr, monitor, krystaly). Mobilní aplikace otevře dveře k určování druhů rostlin a lišejníků v parku a teleobjektiv zase zpřístupní sledování vodního ptactva.

Součástí příměšťáku bude i výtvarná tvorba televizního vizuálu (logo a znělka), možnost vytváření přírodních tapet nebo třeba úkol najít spirálu v okolní přírodě. Práce v malých skupinkách umožní široký záběr výzkumných témat, protože každá skupinka nebo i jednotlivec, budou řešit jiné téma. Terénní výzkum a venkovní sběr materiálů (včetně přírodních záběrů a televizních  stand-upů) nám zabere asi třetinu času, zbytek pak vyplní „laboratorní“ práce uvnitř a počítačová editace reportáží.

V ceně tábora je jídlo (denně 2 svačiny, oběd, ovoce, pečivo a nápoje permanentně k dispozici) a veškerý program.
 
 

Anketa v parku

příklad reportáže z obdobně zaměřeného kroužku AeroTV.