Filmový

Cílem je představit dětem zábavně-vzdělávací formou základní specifika tvorby filmu a pomocí odborného vedení je dovést k realizaci jejich vlastního díla, což vede k osvojení filmového jazyka. - Aertěk je zaměřen na neorganizovanou mládež, které se snaží zprostředkovat praktické nahlížení na audiovizuální médium. Filmový tábor během pobytu s dětmi v přírodě, pomocí zábavně-vzdělávacích aktivit, pomáhá dětem rozvíjet tvůrčí činnost a napomáhá jim také v orientaci ve struktuře audiovizuálních médií.

Program

 • úvodní teoretické seznámení se s filmem

 • natáčení „pracovní postupu“ v prvních štábech

 • dílny zaměřené na jednotlivé filmové profese

 • projekce filmů s debatami a úvody

 • dílna filmového střihu

 • jednodenní natáčení minifilmů (do 2,5 min)

 • příprava a natáčení hlavních filmů (do 6,5min)

 • hosté filmových profesí

 • asistence u postprodukce

 • maskérská a herecká dílna

 • natáčení samostatných dětských filmů

Završením Aertěku je premiéra mini i hlavních filmů v kině Aero za přítomnosti rodiny a přátel.

Součástí programu jsou také klasické táborové aktivity v netradičním podání: rozcvičky, noční hra, výlet, táborák a taneční večírek.

Jak natáčíme

Každý filmový štáb se skládá ze 6 až 8 dětí, lektora a asistenta. Děti se shodnou na příběhu, který chtějí natáčet. Následně k němu vytvoří technický scénář, vyberou lokace, domluví se na obsazení rolí a funkcí ve štábu (kdo bude režisér, kameraman, zvukař, klapka, skript, atd.). Následně děti svůj film představí „schvalovací komisi“, která podle připravenosti štábu a námětu rozhodne, zda může jít skupina rovnou natáčet. Natáčení trvá na Aertěku 3 dny, omezením je pouze délka filmu, která nesmí přesáhnout 6,5 minut. Po konci natáčení následují 3 dny na postprodukci (střih, postsynchrony, tvorba plakátů, atp.).

Děti a lektoři společně dělají filmy přiměřené věku dětí, náměty jsou „z dětských hlav“, ale vždy musí mít pointu.Co natáčíme

 1. Hlavní filmy tvořené pod lektorským vedením 6 až 8 členným dětským filmovým štábem. (3,5 - 6,5 minut)

 2. Mini filmy tvořené pod lektorským vedením 6 až 8 členným dětským filmovým štábem. (1,5 – 2,5 min)

 3. Samostatné dětské filmy vytvořené dětmi bez lektorského vedení.
  (pouze s dozorem)

 4. Ostatní, výstupy filmových dílen, videoklipy, vtípky, atp..


Jak to všechno začalo: Jako děti jsme organizované prázdniny zrovna nemuseli. Z těch dvou slov „letní tábor“ se nám dělala vyrážka, a pokud už se nám z tohoto většinou odkladiště dětí nepovedlo vykroutit, museli jsme noční a jiné hloupé hlídky, černé puntíky, „hlavase“ a „oddíláky“ a další urputné radosti nakonec přetrpět.
Jako dospělí jsme začali vymýšlet náš Aertěk. Ne tábor, ale velkou letní filmovou jízdu, na kterou se každý bude těšit. Akci se vším, co nás baví nejvíc a bez čeho svět nemá smysl: kino, natáčení, příroda a volnost.
Zjistili jsme, že dělat dobrý Aertěk není jen tak a že na jeho zvládnutí musíme ještě pořádně zapracovat. Po letech si ale už bez přehánění můžeme říct, že se nám to povedlo, “jsme dobří“, říkáme suverénně
…přestože aero-punk bude k Aertěku patřit vždy (bez toho by to nebylo ono).


Natočili jsme

Youtube kanál s filmy vzniklými na předešlých ročnících

Navštívili nás

Výběr osobností, které byly hosty Aertěků

Ozvěte se nám

Odkaz na kontaktní formulářmladší

pro děti ve věku od 10 do 14 let

1. 7. až 12. 7. 2024
cena: 9 400,-


starší

pro děti ve věku od 15 do 17 let

27. 7. až 7. 8. 2024
cena: 9 400,-

Registrace ukončena

tábor je zcela zaplněn