Maru Urbanová
Profil
Studuji animovaný film a momentálně působím v Praze. Považuji se především za výtvarnici a mými oblíbenými vyjadřovacími prostředky jsou malba, experimentální animace, film a umělecké pokusy kombinující různé techniky. Ráda zkoumám vyjadřování skrze symboly spíše než klasickou naraci. Ve své tvorbě se soustředím na různá etická a společenská témata s odkazy k literárnímu a filosofickému světu. Ráda pracuji s dětmi, už asi sedmým rokem se jako vedoucí věnuji organizaci výtvarných táborů pro děti v Šumperku.